DOCHEM
رول پنبه Dochem
رول پنبه DOCHEM

بهداشت مطب ها و بیمارستان ها امری بسیار مهم و ضروری است. مطب های دندانپزشکی یا درمانگاه ها و بیمارستان ها محل مراجعه افراد مختلفی اعم از بیمار ، همراه بیمار و کادر درمانی می باشد.

بهداشت مطب دندانپزشکی و ضدعفونی کردن تمامی وسایل و تجهیزات موجود علاوه بر ایجاد محیطی سالم و عاری از بیماری جنبه ی پاکیزگی و زیبایی هم دارد . یک مطب دندانپزشکی استاندارد باید دارای تجهیزات و کالاهای بهداشتی مدرن باشد به طوری که دندانپزشک برای انجام فعالیت های درمانی و زیبایی بتواند از جدیدترین روش ها و متد های روز دنیا استفاده کند همچنین همه ی تجهیزات باید دارای پروانه ساخت باشند و توسط وزارت بهداشت تایید شده باشند .

در دندانپزشکی رول پنبه در کنار گاز های طبی از ملزومات یکبار مصرف در حوزه ی درمان دندان و جراحی ها می باشد در جراحی ها برای جذب ترشحات استفاده از پنبه مرسوم بوده ولی با گذشت زمان و پی بردن پزشکان به این مسئله که ورود پرزهای پنبه به خون باعث ایجاد تب و عفونت می شود پنبه کنار گذاشته شد و رول پنبه وارد بازار شد.

سطح بیرونی رول پنبه به مواد خاص سلولزی آغشته شده که از ورود الیاف به داخل لثه جلوگیری می کند.

همچنین PH رول پنبه بسیار مهم است زیرا اسیدی بودن آن باعث التهاب و سوزش شدید می شود و در حالت قلیایی ضمن ایجاد التهاب درمان بیمار را با تاخیر مواجه می کند.

باید به این نکته توجه داشت که رول پنبه هم کاملا بهداشتی نیست و نیاز به استریل دارد بنابراین در عمل های جراحی که امکان ورود میکروب وآلودگی به درون لثه ی بیمار وجود دارد پزشکان قبل استفاده رول پنبه را داخل دستگاه اتوکلاو قرار می دهند .

رول پنبه دارای کاربرد های فراوانی در مصارف پزشکی و دندانپزشکی می باشد از رول پنبه برای جلوگیری از ادامه ی خونریزی پس از جراحی یا در حین جراحی استفاده می شود و همچنین برای پانسمان جراحت ها  رول پنبه Dochem به علت فشردگی بالایی که دارد پس از خیس شدن شکل اولیه ی خود را از دست نمی دهد .

کیفیت ساخت عالی

نرم و قابل انعطاف

جذب آب فوق العاده

بدون پرز و مواد شیمیایی

کاملا بهداشتی و استریلیزه

Go to Top